»Tudi gostincem ob Ljubljanici je promet padel za 50 odstotkov. Pa ni, da le tarnajo, to je realna in dejanska kriza, za nas gostince je to katastrofalno.«
»Gostinci in zaposleni v gostinstvu in turizmu smo naravnost zgroženi, da se naša panoga dojema kot manj pomembno.«
»Gostinci, ki ponujajo več kot to, torej osem ali deset evrov, bodo lažje dobili kot tisti, ki ponujajo postavke od pet do šest evrov na uro.«
»Nič nismo veseli, ne samo jaz, ampak nihče od gostincev. Ker se vedno udari po gostinstvu in turizmu. Že tako dve leti ničesar ne delamo in res bo to dodaten šok za nas.«
»V zakonu ni predvidenega ukrepa, ki rešuje izpad prometa, ki je nastal zaradi dolgotrajnega zaprtja v panogi. Merila so postavljena na takšen način, da ga večina gostincev in pa večina turističnih podjetij ne dosega. To je upad prometa v letu 2020 za 65 odstotkov.«
»Kot v vsaki krizi doslej največja bremena nosijo prav delavci. Kapital se ohranja, položaj delavcev pa se vse bolj slabša. Govoriti, da smo na isti ladji, je veliko sprenevedanje.«
»Še danes pravzaprav ne vemo, kako izpolnjevati ta pogoj, kako ga uveljaviti, kako ga udejanjiti. Skratka, gostinci so ogorčeni, za gostince je to kaplja čez rob.«
»Zakaj vse do zdaj niste dali nobene možnosti za vsaj delno odprtje gostinskih lokalov tistim gostincem, ki imajo možnost pripravljati malice za delavce, predvsem tople in zdrave obroke, in kulturno zaužitje te malice v toplem prostoru, pod okriljem nadzora in spoštovanja vseh ukrepov.«
»Kriza v tej panogi je ogromna.«
»V gostinstvu je registriranih 10.000. To ni neka masa, to niso volilni glasovi. Zato doslej nekega pravega političnega pritiska ni bilo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju